Archives

Henryk Mrejzek.

Ve skutečnosti jsem Michal Rejzek, a jsem původem liberečák. Kdysi jsem byl silný patriot, o Liberci jsem tvrdil, že je nejlepším místem pro život. Dnes, poté, co jsem procestoval část světa, už ale vím, že krásně je na spoustě míst naší planety a že je to víc o lidech než o tom, že vám pohled na Ještěd pokaždé rozbuší srdce. Cítím se tedy spíš jako světoobčan a pořád mám ještě spoustu plánů, kde všude bych chtěl, alespoň nějaký čas, žít. Teď už ale jedině se svou rodinou, protože mám fakt báječnou ženu a úžasného syna ti jsou můj pravý svět. Po několikaleté práci v několika korporátních firmách, jsem zjistil, že svět finančního businessu není úplně to pravé ořechové, čím bych chtěl trávit svůj život. Mnohem víc mne zajímá kultura, umění, hudba, cestování a společnost, především pak její postoje k nejrůznějším kontroverzním oblastem. Posledních, téměř 15 let, dělám PR pro promotérskou agenturu D Smack U, což je skvělá a zajímavá práce. Chybí mi v ní ale větší možnost mého tvůrčího uplatnění, a tak se také věnuji focení, především pak erotické fotografii, kterou publikuji pod pseudonymem Henryk Mrejzek. Dráždí mě ale, jak se, a nejen na erotickou fotografii, ale celkově na vše, co souvisí s erotikou, nahotou a sexem, stále kouká skrz prsty a spousta lidí nedokáže rozlišovat mezi lacinou, komerční pornografií a erotickým uměním, které má dlouhou a bohatou historii sahající až k počátkům doby, kdy se lidé naučili vyjadřovat rukama. Proto jsem se, po několikaletém promýšlení, studování a sledování reakcí společnosti, rozhodl vytvořit platformu, kde bude mít prostor estetika, vzdělávání, koučing, umění, věda a zábava, která se oblasti erotiky dotýká. Proto Bohemian Taboo. Jsem fakt hrdý na své spolupracovníky a přátele, kteří mi pomohli zrealizovat první hmatatelný výsledek mé rozsáhle vize, tedy knihu Bohemian Taboo Stories. Odvedli skvělou práci. Věřím, že se bude líbit i vám. A že nás podpoříte a my vám budeme moc přinášet další a další zajímavé projekty.

www.henrykmrejzek.com

www.facebook.com/eroticartphotography

www.facebook.com/henrykmrejzek

www.instagram.com/henrykmrejzekeroticart

www.instagram.com/henrykmrejzek

Číst více

Myokard.

Jmenuji se Dana Ledl. Narodila jsem se na Vysočině, vystudovala jsem Učitelství výtvarné výchovy pro ZUŠ na Pedagogické Fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích, žiju v Praze. Vystřídala jsem práci v reklamních agenturách, designérském studiu, na volné noze. Několik let jsem se živila navrhováním webů a grafickým designem. V návratu zpátky ke kresbě mi pomohl můj deníkový projekt Myokard, který jsem začala dělat v roce 2011. Teď už pár let funguju jako ilustrátorka na volné noze. Kreslím většinou knižní obálky a ilustrace, spolupracuju s designéry, urbanisty, hudebníky. Plánuju vydat autorskou knihu, věnovat se víc malbě, víc vystavovat. Největší úspěchy: Mám dvě krásné děti. Dělám to, co mě vždy bavilo a uživím se tím. Dokážu spojit péči o malé děti s prací. Občas to stojí hodně energie a kruhů pod očima, ale díky tomu jsem měla v posledních letech příležitost ilustrovat knižní obálky pro několik nakladatelství ve Spojených Státech. Na Bohemia Taboo jsem se rozhodla spolupracovat, protože si myslím, že projekty, které bourají hranice a stereotypy a přinášejí nový pohled, jsou užitečné a inspirativní. Líbí se mi, že projekt Bohemian Taboo má i silnou edukativní složku.

www.myokard.cz
www.danaledl.com
www.instagram.com/myokard_
www.facebook.com/Myokard

Číst více

Linda Urbášková.

Dostala jsem za úkol napsat o sobě medailonek. Něco, co bych chtěla, aby bylo v knize. Kdyby šlo o jakoukoliv jinou knihu, asi bych napsala, že jsem obyčejná pracující žena, manželka a matka od rodiny se třemi dětmi. Baví mě psát a snad mi to i jde, cestovat, na což nemám čas a prachy a tak o tom aspoň píšu a protože jsem trhlá, tančím ve svém věku street dance. Ale protože je to Bohemian Taboo Stories, neobyčejná kniha příběhů, nemůžu napsat ani obyčejný medailonek. Takže kromě toho všeho výše jsem dost zvídavá a baví mě poznávat a objevovat v životě to, co je pro mnohé tabu, i když je to občas riskantní. Asi ráda riskuju a určitý druh adrenalinu potřebuju k tomu, abych byla spokojená a nenudila se. A výzva podílet se na této knize představovala do jisté míry takovýto adrenalin. Proto jsem do toho šla.  A taky proto, že to byla práce s lidmi. S mými nejbližšími přáteli i zajímavými lidmi, které jsem měla možnost poznat a přiblížit se jejich často tak tajemnému, ale o to kouzelnějšímu světu. Miluju lidi, miluju psaní, miluju tajemné světy, miluju erotiku. Proto jsem se stala spoluautorkou těchto příběhů.

Číst více

Luboš Y. Koláček.

Jsem básník a spisovatel (autor více než čtyřiceti knih); novinář (redaktor, reportér, šéfredaktor), dnes nezávislý publicista (dlouholetý člen Syndikátu novinářů ČR); filmový, televizní a rozhlasový scénárista; fotograf (dlouholetý účastník Czech Press Photo), herec a moderátor. Člen Evropského řádu rytířů vína (Ordinis Equestris Vini Europae). Svého času soukromý nakladatel (nakladatelství „Yetti“ Brno), dnes jednatel, šéfredaktor a spolumajitel pražského nakladatelství Bondy. Dlouholetý člen Syndikátu novinářů, Klubu autorů literatury faktu (KALF) a Obce spisovatelů ČR. Držitel prestižní ceny „Prémie Miroslava Ivanova“ (2008), opakovaně literární „Ceny E. E. Kische“, ceny „Nejlepší povídka roku 2013“ České společnosti Sherlocka Holmese, držitel Ceny Nadace Jana Bauera „Literární pohár Jana Bauera za rok 2017“ („…za knihu Sex a erotika v dobách Karla IV. s přihlédnutím k celé jeho dosavadní tvorbě“).

Moje autorské básně vyšly v periodikách a sbornících (Stavitelé chrámu poezie, Řeka úsvitu, Almanach české poezie aj). Ve svých knihách vyprávím o cestách po exotických zemích (Mexiko, Srí Lanka, Indie + návštěva Jeho Svatosti dalajlamy, Havaj…), jindy se obracím na fascinující domácí krajinu (České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Český ráj, Podkrkonoší, Jizerské hory, Krkonoše); píši monografie neobvyklých osobností (Berija, Druhý muž Stalinovy diktatury: Génius zla nebo reformátor?; Plavba proti smrti. Napříč Atlantikem po stopách Alaina Bombarda; Svatý Jan Nepomuk Neumann, Hravý šoumen Jiří Císler, 13. komnaty Andreje Babiše). Jsem orientován na historii, mnohdy s přesahem do oblasti alchymie a magie, okultismu či tajemných pověstí a záhad všeho druhu (literatura faktu, románová trilogie s erotickým podtextem: “Císařovna musí zemřít”, “Utajený následník”, “Rosekrucián”; román s erotickým podtextem: “Božská královna prokletých Adamitů”, “Ďábel na Budyni”, “Poslední bere vše” aj.). Prestižní publikací je „Sex a erotika v dobách Karla IV.“ (2016), která vzbudila značný zájem obecné i odborné veřejnosti.

Vystudoval jsem Masarykovu univerzitu v Brně, obor „filozofie – ekonomické vědy“. Paralelně studovanou Karlovu Universitu v Praze, obor „orientalistika-sinologie“ jsem nedokončil. Posléze jsem vystudoval Muzejní propedeutiku (2013) a svoji třetí VŠ, pětileté studium na FTVS Karlovy univerzity, obor „Jóga a jógová terapie, Indická filozofie; Speciální TV“, jsem úspěšně dokončil roku 2017. Aktuálně studuji čtyřleté doktorandské studium filozofie na katedře filozofie PF UK v Praze.

www.nakladatelstvibondy.cz
www.facebook.com/nakladatelstvibondy

Číst více

Markéta Lustigová.

Mám vlastní svět ve svojí bublině, kde je mi dobře. Pro některé divná s podivnými zájmy. Proto jsem ráda, že můžu být součástí projektu Bohemian Taboo. Netabuizujme! Buďme zvídaví a zkoumejme. No a co nám není po chuti, nechme těm, kterým je v tom fajn.

Číst více

Dan Kurz.

Vystudoval jsem hotelovou školu jako číšník/kuchař, takže nemám žádné umělecké vzdělání. Nicméně od mala jsem kreslil, v lidušce jsem kreslil u pana profesora Klátova. Později jsem chodil ještě na portréty na Hollarku, protože jsem tam chtěl jít studovat. Nevzali mě, a tak jsem šel dělat pingla. Po škole, na civilce na Matfyzu jsem čuchnul k počítačový grafice a už jsem u toho zůstal. Dělám všechno možný, už hodně let dělám grafiku pro kapely od metalu až po pop. Dělám i pro reklamky, 4 roky jsem byl zaměstnaný v Mark BBDO jako art director, takže to mi taky zůstalo. Asi před třemi lety jsem se seznámil s Davidem Karonem, američanem, kterej vlastní s Kirkem Hammettem z Metallicy firmu na kytarový pedály a vzali mě do party jako designera. Což považuju za velký úspěch, protože za něčím takovým jsem šel už strašně dlouho, a nakonec se to povedlo. Měl jsem tak možnost dělat designy pedálů třeba pro Metallicu, Gojiru, Tool, Slayer, Cannibal Corpse a spoustu dalších, na kterých zrovna dělám. Dělat pro takový megajména jsem vždycky chtěl a teď můžu, takže práce snů.

Sám jsem prošel několika kapelami, momentálně fungují jen Kurtizány z 25. Avenue. Moje domácí kapela Atari Terror momentálně spí a Nostrrrömo je taky u ledu. Momentálně se ale hlavně snažím být co nejlepší fotřík pro naše dvě bezvadný děti, a to mi momentálně zabírá většinu volného času. Na knize Bohemian Taboo Stories spolupracuji velmi rád, protože mě vždycky potěší, když mě osloví někdo cizí kvůli tomu, že se mu líbí co dělám. Práce pro Bohemian Taboo ještě ke všemu slibovala, že mě nebude nikdo škrtit ve fantazii a můžu dělat ty svoje temnoty podivný. A to je vždycky fajn.

www.danielkurz.cz
www.facebook.com/Danielkurzartist
www.facebook.com/kurz.daniel
www.instagram.com/kurz.daniel

Číst více

Danny Worm.

Sem Danny. A nejsem normální. A nejsem ani úchyl. Sem ale člověk jako každej jinej, řeším svoje problémy a žiju svoje sny. Jen mi život nedal dobrou startovní pozici. I když vlastně..možná mi dal tu nejlepší, protože všechny moje životní překážky se snažím přeskočit tak, abych byl ready na to, že ta další může bejt ještě vyšší. Život je hořkosladkej a já si ho užívám a moje tvorba je tím prodchnutá. Je to fúze toho špatnýho. Všechny ty hnusy tam sou. Emoční labilita, podkopaná sebedůvěra, deprese, blbý lásky, komplexy. Ve fotce i v módě sem našel cestu, jak tyhle věci vzít a přetvořit, zhmotnit a dostat je ze sebe. A když chceš tenhle příběh odvyprávět od začátku do konce, tak Ti na to popisek na Instagramu či rozhovor proste nestačí. A proto sem tady. Sem Danny. A sem.

www.dannyworm.cz
www.facebook.com/dannywormphoto
www.instagram.com/dannyworm

Číst více

Tomáš Cikán.

VZDĚLÁNÍ

 • Gymnasium Jižní město
 • Akademie umění, architektury a designu v Praze
 • SIDE2 (Tomáš Machek) – internship
 • Rostislav Vaněk – typo internship
 • Grafický kurz – SSPP Praha EXPERIENCE

PRAXE

 • Ogilvy CID – designér
 • Dynamo design – designér
 • Metropole Zličín magazine – umělecký ředitel
 • French restaurant Art Nouveau in Prague – externí designér
 • High graphic school in Prague – lektor grafických programů
 • Metronome – externí designér
 • GUD (dětská galerie umění) – externí designér
 • Rock For People – externí designér

SPOLEČNĚ VÝSTAVY

 • Nethworks.cz – Divadlo Archa
 • Prague NY24 – DOX, Praha

REFERENCE

Rock For People, Pilsner Urquell, Prinz Prager Gallery, Mandarin Oriental Prague

www.tomascikan.com

Číst více

Robert Rambousek.

Jsem profesionální fotograf, absolvent FAMU oboru fotografie rok 2002, žiju v Praze.

Praxi mám v denících a časopisech a realizaci fotografických zakázek pro mnoho firem a institucí. Účastnil jsem se na 30 společných výstavách, samostatně jsem vystavoval dvakrát. Ve volné tvorbě se věnuje fotografii aktu, portrétu, fashion a fetish tématice. V současné záplavě nových fotografií každý den všude kolem nás, se snažím vytvořit něco, nad čím se člověk zastaví alespoň na pár vteřin z různých důvodů. Může to být vtip, estetika, erotika, přitažlivost, krása nebo spojení více těchto prvků najednou. Nevyčerpatelné téma ženské krásy kombinuji s obsahem jejich kuchyní, kabelek, šatníků, tetování, zájmů nebo vztahů. Na projektu Bohemian Taboo jsem se rozhodl spolupracovat z mé vnitřní potřeby podrývání pokryteckých společenských vzorců sexuality druhu Homo sapiens sapiens.“

www.robertrambousek.com
www.instagram.com/robertrambousek
www.facebook.com/robert.rambousek.9

Číst více

Rolovat nahoru