Katastrofé.

Malířka a spisovatelka Katastrofé

Ilustrace: Katastrofé.

Katastrofé je umělkyně, která dělá návrhy pro tetování, maluje, kreslí omalovánky, píše povídky plné (nejen) sexu a rozvíjí svou tvůrčí činnost. Jako malá holčička toužila být čarodějkou. „Později, někdy v osmi letech jsem se rozhodla, že budu striptérkou, zpěvačkou nebo herečkou. Toužila jsem po uměleckém projevu spojeném s čistou, ženskou atraktivitou, potažmo sexualitou,“ rozpovídala se o své cestě.

Přestože vystudovala sociální pedagogiku, nakonec u ní nezůstala. „Už za studií mi došlo, že na to nemám dostatečně pevnou osobnost… Musíte stát pevně nohama na zemi, zatímco já stále levituji,“ směje se.

Tak se v roce 2016 zrodila Katastrofé, žena, umělkyně, která tvoří tajemné výjevy své mysli. „Jednoho krásného odpoledne jsem roztrhala všechny svoje dosavadní obrazy přesvědčena o tom, že jsou stejně strašné jako já,“ vzpomíná. Tehdy si uvědomila, že nezáleží na tom, kolikrát ještě padne, ale že je důležité, že opět vstane.

„A tak jsem přijala jméno Katastrofé, ve staré řečtině znamená změnu či zvrat. Podle mě je důležité umět riskovat a všechny potenciální rány brát jako zkušenost nezbytnou k růstu,“ vysvětlovala, že jméno vůbec nemá nic spojené s negativním významem.

Svého rozhodnutí začít se živit svým uměním nelituje. Naopak. „Celý život jsme nuceni uctívat pseudoautority, následovat je a klopit oči, místo toho, abychom využili vlastního potenciálu podle tempa, které vyhovuje nám a stali se tak efektivní,“ svěřila.

Díky tvorbě se může konečně realizovat a už není tak pesimistická a depresivní jako dříve. „Najednou nejsem na nikom závislá… No dobře, nebýt mého muže, asi bych umřela hlady, protože zapomínám jíst nebo bych při vyplňování faktur skočila z okna. Ale být svým pánem neznamená být na všechno sám. Naopak zjistíte, že máte víc času na věci, které jste vždycky chtěli vyzkoušet,“ řekla nakonec.

Podívejte se na facebook Katastrofé, kde prezentuje celou svou tvorbu. Ta skýtá nejen sexuální výjevy, ale spoustu jiných krásných kreseb.

www.katastrofe.cz
www.facebook.com/katastrofeartist

Rolovat nahoru