Luboš Y. Koláček.

spoluautor knihy Bohemian Taboo Stories

Jsem básník a spisovatel (autor více než čtyřiceti knih); novinář (redaktor, reportér, šéfredaktor), dnes nezávislý publicista (dlouholetý člen Syndikátu novinářů ČR); filmový, televizní a rozhlasový scénárista; fotograf (dlouholetý účastník Czech Press Photo), herec a moderátor. Člen Evropského řádu rytířů vína (Ordinis Equestris Vini Europae). Svého času soukromý nakladatel (nakladatelství „Yetti“ Brno), dnes jednatel, šéfredaktor a spolumajitel pražského nakladatelství Bondy. Dlouholetý člen Syndikátu novinářů, Klubu autorů literatury faktu (KALF) a Obce spisovatelů ČR. Držitel prestižní ceny „Prémie Miroslava Ivanova“ (2008), opakovaně literární „Ceny E. E. Kische“, ceny „Nejlepší povídka roku 2013“ České společnosti Sherlocka Holmese, držitel Ceny Nadace Jana Bauera „Literární pohár Jana Bauera za rok 2017“ („…za knihu Sex a erotika v dobách Karla IV. s přihlédnutím k celé jeho dosavadní tvorbě“).

Moje autorské básně vyšly v periodikách a sbornících (Stavitelé chrámu poezie, Řeka úsvitu, Almanach české poezie aj). Ve svých knihách vyprávím o cestách po exotických zemích (Mexiko, Srí Lanka, Indie + návštěva Jeho Svatosti dalajlamy, Havaj…), jindy se obracím na fascinující domácí krajinu (České středohoří, Českosaské Švýcarsko, Český ráj, Podkrkonoší, Jizerské hory, Krkonoše); píši monografie neobvyklých osobností (Berija, Druhý muž Stalinovy diktatury: Génius zla nebo reformátor?; Plavba proti smrti. Napříč Atlantikem po stopách Alaina Bombarda; Svatý Jan Nepomuk Neumann, Hravý šoumen Jiří Císler, 13. komnaty Andreje Babiše). Jsem orientován na historii, mnohdy s přesahem do oblasti alchymie a magie, okultismu či tajemných pověstí a záhad všeho druhu (literatura faktu, románová trilogie s erotickým podtextem: “Císařovna musí zemřít”, “Utajený následník”, “Rosekrucián”; román s erotickým podtextem: “Božská královna prokletých Adamitů”, “Ďábel na Budyni”, “Poslední bere vše” aj.). Prestižní publikací je „Sex a erotika v dobách Karla IV.“ (2016), která vzbudila značný zájem obecné i odborné veřejnosti.

Vystudoval jsem Masarykovu univerzitu v Brně, obor „filozofie – ekonomické vědy“. Paralelně studovanou Karlovu Universitu v Praze, obor „orientalistika-sinologie“ jsem nedokončil. Posléze jsem vystudoval Muzejní propedeutiku (2013) a svoji třetí VŠ, pětileté studium na FTVS Karlovy univerzity, obor „Jóga a jógová terapie, Indická filozofie; Speciální TV“, jsem úspěšně dokončil roku 2017. Aktuálně studuji čtyřleté doktorandské studium filozofie na katedře filozofie PF UK v Praze.

www.nakladatelstvibondy.cz
www.facebook.com/nakladatelstvibondy

Rolovat nahoru