Prague Pride.

Ředitelka Prague Pride Kateřina Saparová

Foto kredit: Vojtěch Vlk

Kateřina se narodila v Českých Budějovicích. V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Kateřina tam žila dvacet let. Jako dítě buď lezla po stromech nebo si hrála na učitelku. Ale jen do té doby, než nastoupila do školy. Pak už lezla jen po těch stromech. V Brně vystudovala Ekonomicko-správní fakultu a při vydávání školního časopisu potkala první gaye. Od roku 2002 žije v Praze.

Nejprve pracovala pět let v propagaci Národního technického muzea, později jako vedoucí vzdělávacího oddělení. Tím se svým způsobem vrátila k tomu “učitelkování” a u něj zůstala v pozici koordinátorky vzdělávacích programů. V Národním technickém muzeu také potkala ženu, která ji pomohla změnit její pohled na svoji sexualitu. Po odchodu z muzea pracovala v Člověku v tísni, kde měla na starosti projekt Příběhy bezpráví, který učí žáky a studenty o době komunismu. Tam potkala svojí současnou ženu. V roce 2016 se jim narodil syn Theodor.

V roce 2010 byla u začátků Prague Pride. V té době bylo v týmu polovina cizinců žijících v Praze a polovina Čechů. A rozepře o to, jak má pražský Pride vypadat byly veliké. První ročník byl skvělý a bylo jasné, že z toho bude tradice letního teplého festivalu. Po třech letech začal spolek Prague Pride postupně přidávat další aktivity. Pride Business forum – platformu pro mezifiremní diskuzi o LGBT rovnosti na pracovišti. Sbarvouven.cz – online poradnu pro LGBT lidi v nouzi. Fun&Run – charitativní běh proti homofobii a aids. Rodičovskou přípravku – cyklus seminářů pro LG lidi plánující založit rodinu. A v neposlední řadě je členem koalice Za manželství, která prosazuje manželství pro gay a lesbické páry v České republice. Kateřina měla ve spolku od počátku na starosti finance a mezi lety 2015 – 2017 řídila festival Prague Pride. Finanční ředitelkou je doteď.

www.praguepride.com
www.sbarvouven.cz

Rolovat nahoru