Riwaa Nerona.

Korzetiérka Riwaa Nerona

Foto kredit: Lucie Kout

Riwaa Nerona je pro mnohé ztělesněním ženské krásy a noblesy. Od roku 2007 začala pod tímto pseudonymem publikovat své portrétní fotografie. Ve stejné době se začala věnovat také šití dámských, svatebních, ale třeba i pánských korzetů a tvorbě oděvních doplňků. Mimo to je i designérkou podvazkových pásů a spodního prádla. Korzety sama aktivně nosí v běžném životě. Jsou pro ni mnohem víc než jen prací a zálibou, je to životní styl. Učí korzety nosit ostatní a zajímá se o vše kolem jeho historie a nošení.

Sama Riwaa je také modelkou a pro své fotografie si ji vybrala například fotografka Luna Torr, Lucie Kout nebo fotograf Sachtikus. Zahrála si také roli ve studentském hororu Psychopompos.

Její korzety oblékají přední tanečnice české burlesky, účastní se aktivně módních přehlídek, jako je například L’Amour Night, kde od roku 2015 můžete každoročně vidět práci nejznámějších českých designérů módní scény ve stylu vintage, glamour.

Riwaa je také pořadatelkou vlastních akcí a přehlídek s lehce dekadentním nádechem, v minulosti jsem pořádala spolu s Therese Rosie La Femme, nyní každoroční Valentýn.

Ateliér Riwy najdete na Žižkově v Husitské ulici v Praze.

www.riwaa-nerona.com
www.facebook.com/korzety.riwaa.nerona
www.instagram.com/riwaanerona

Rolovat nahoru